У активностима учествују специјалистички алпинистички тимови SIPA-е, МУП-а РС и ФУП-a, а дошло се до дубине од 60 метара.
Активности се настављају и у наредним данима, када би се требало доћи до дубине од 70-80 метара, гдје се очекује проналазак посмртних остатака више лица, жртава ратних злочина, чија тијела су бачена у ову природну јаму, која је након тога, ради прикривања затрпана грађевинским отпадом, разним материјалима и експлозивним направама.
Процес претраге јаме води се под надзором Тужилаштва БиХ, а на локацији је био присутан и шеф Одјела за истраге и подршку свједоцима Тужилаштва БиХ, Александар Фалаџић, као и поступајући тужилац, шеф Одсјека у Посебном одјелу за ратне злочине Станко Благић, са својим сарадником.
У претрази јаме, која је врло захтјевна и сложена локација за претрагу, учествују алпинистички тимови специјалних полицајаца из SIPA-е, Федералне Управе полиције и МУП-а РС, који се ротирају у петодневним смјенама, с обзиром да се ради о тимовима који раде врло сложен посао.
Према прикупљеним доказима и сазнањима на овај локацији се налазе посмртни остаци већег броја жртава, углавном српске и бошњачке националности, убијених ‘92., ‘93. и ‘95. године.
С обзиром да су тијела, према доступним сазнањима, ради скривања доказа бацана у јаму, те након тога посипана грађевинским отпадом и разним другим материјалима, као и експлозивним направама, а дубина јаме је најмање 80 метара, ова ситуација изузетно отежава потрагу за посмртним остацима.
Овај сложени процес због ангажмана већег броја лица захтијева велика средства, па се воде активности са циљем да се средства дозначена за ексхумације према Тужилаштву ХНК, у износу од око 60 000 КМ, преусмјере Тужилаштву БиХ, како би се овај процес ексхумације успјешно окончао.
Тужилаштво БиХ у наредном периоду наставиће интензивне активности на проналаску и идентификацији посмртних остатака жртава.